İletişim 1
(+90)530 922 6755
İletişim 2
(+90)530 922 6756
Mail Adresimiz
teklif@tesmakina.com
Projenize Teklif Alın

Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Yapılar

Çelik Konstrüksiyon

 Çelik konstrüksiyon, bir yapı tekniğidir. Bu teknik, tamamen çerçeveye bağlı bir binanın zemin, çatı ve duvarlarını desteklemek için dikdörtgen bir ızgarada inşa edilmiş dikey çelik tekniğinin gelişmesi, çok katlı binaların, fabrikaların ve gökdelenlerin yapımını mümkün kılmıştır.

Çelik konstrüksiyon da bir çeşit prefabrikasyon yöntemidir. İnşa edilecek yapının ihtiyaçlarına göre önceden hazırlanan çelik konstrüksiyon iskeleti, yapıyı oluşturacak şekile dikilir. Bu da inşaat sürecini hızlandırıcı ve sağlamlaştırıcı bir etki yaratır.

 Çelik konstrüksiyon yapıların bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları hafiflik, homojenlik ve esnekliği kapsamaktadır. Her bir özelliği ve çelik konstrüksiyon ev tasarımlarına kazandırdıkları avantajları şu şekilde açıklayabiliriz. 

Esnektir

Çelik konstrüksiyon yapı ve beton temelli yapı kıyaslandığı zaman ortaya çıkan bir başka fark ise esneklik alanında kendisini göstermektedir. Çelik konstrüksiyon ev son derece esnek bir yapıya sahiptir. Bunun temel nedeni esas olarak yukarıda saydığımız iki özellike, yani hafiflik ve homojenliğe dayanmaktadır. Hafiflik ve homojenlik sayesinde esneklik de beraber gelmektedir. Bu da bir evin ya da herhangi başka bir yapının deprem sırasında esnek olmasını sağlamaktadır.

Tasarruf Sağlar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, çelik konstrüksiyon ev yapıları önceden yapılıp sahada birleştirilirler. Bu sayede de daha tasarruflu bir inşaat süreci geçirilmesine yardımcı olurlar. Bu tasarruf süreci iki farklı açıdan ele alınabilir. İlk olarak zamandan tasarruf edilmiş olur. Klasik bir inşaat sahasındaki işleyiş, pek çok farklı sebeple zaman zaman kesintiye uğrayabilir.

Hata Payı Düşüktür

Bir mimarin masasında tasarladığı, bilgisayarında ince ince hesapladığı ve santimlik hesaplarla ortaya çıkardığı plan, çelik konstrüksiyon ev ve yapılarda birebir kuruluyor. Bu yöntem, bu tarz matematiksel ve statik hesaplamaların birebir korunduğu bir yöntemdir.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Fiyatları

Çelik konstrüksiyon yapı fiyatları bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse proje, kullanılacak materyal, kullanılacak çeliğin tonajı, proje lokasyonu gibi bir çok farklı faktöre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle burada sizlere net bir fiyat vermek yerine bizden proje bazlı fiyat alabilirsiniz. Projenizi bizlere gönderin projenizi inceleyelim ve ardından sizlere bir fiyat teklifi iletelim.