İletişim 1
(+90)530 922 6755
İletişim 2
(+90)530 922 6756
Mail Adresimiz
teklif@tesmakina.com
Projenize Teklif Alın

Çatı ve Cephe Kaplama

Çatı ve Cephe Kaplama Fiyatı Al

Çatı ve Cephe Kaplama

Birbirinden farklı yalıtım malzemeleri ile binalarda hem iç hem de dış cephelerin teknik ve mimari olarak kaplanması işlemine cephe kaplama ismi verilir. Daha kısa tanımı ile dış cepheyi montalama işlemine verilen addır. 

Cephe kaplama yapılmasındaki amaç 2 farklı neden olabilir bunlardan ilki binalardaki ısı yalıtımını yaparak binayı dış etkenlere karşı korumak ve güçlendirmektir. Cephe kaplaması ile yalıtım yapılan binada 20 ila 22 derece arasında sıcaklığın korunması hedeflenir. Tasarrufun yanı sıra dış görüntü açısından da cephe kaplama modelleri binanın estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlar. 

Prekast Dış Cephe Modeli

Metpor Söve dış cephe montalama sisteminde doğal olan mantolama malzemelerinden oluşan ürünlerden elde edilen fugalı dış cephe kaplama ya da yalı baskı dış cephe kaplama yapılır. Bu uygulama ile yalıtım ile birlikte kaplama yapılan binaya estetik görünüm de elde edilir. Bu montalama işleminde boya işlemi yapılırken, neme karşı dayanıklıdır, dökülme ve kabarma meydana gelmez.

Alüminyum Kozmotip Modeli

Alüminyum Kozmotip dış cephe kaplamada ise iki yüzdede belli kalınlıklardaki alüminyum ve arasında çevre dostu polietilen olan; dış yüzeyinde ise değişik kaplama renklerinin olduğu, sıklıkla mimari ve estetik görünüme önem verilen yapılarda kullanılır. Alüminyum kozmotip paneller kırılmalara ve darbelere karşı dayanıklı ve uzun kullanım imkânı sağlar. Hafif bir maddedir. Hem ahşap hem de granit gibi farklı desen seçenekleri de bulunur.

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Kaplama Modeli

Ahşap görünüme sahip dış cephe kaplamasında ise yalıtım yapılmak istenen binalara doğal bir görünüm kazandırılır. Dış cephe kaplamasının hava bariyeri özelliği ile nefes alması ve hafif bir yapıya sahip olması sıkça tercih edilmesinin nedenidir.

Metpor Söve ve Mantolama \ Prekast Dış Cephe Modeli

Son dış cephe kaplaması modeli olan Metpor Söve ve Mantolama \ Prekast Dış Cephe bir beton programıdır ve üretilmez. Yüksek bir dayanım özelliğine sahiptir. Ham maddeleri beyaz çimento ve silis kumudur. Avrupa’da ve ABD’de 1970’lerin sonunda kullanılmıştır. Bu yöntem her türlü binaya kolaylıkla uygulanabilir. Prekast dış cephe kaplaması ağırdır ancak strafor dış cephe kaplaması ile karıştırıldığı takdirde yüzde 200 oranında fazla pahalı olur.

Dış cepe giydirme ve çatı kaplama fiyatları bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse proje, kullanılacak materyal,  proje lokasyonu gibi bir çok farklı faktöre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle burada sizlere net bir fiyat vermek yerine bizden proje bazlı fiyat alabilirsiniz. Projenizi bizlere gönderin projenizi inceleyelim ve ardından sizlere bir fiyat teklifi iletelim.