İletişim 1
(+90)530 922 6755
İletişim 2
(+90)530 922 6756
Mail Adresimiz
teklif@tesmakina.com
Projenize Teklif Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Burada bulunan başlıkları sizlere bilgi vermesi için derlenmiştir. Aklınıza takılan soruları iletişim sayfasından bizlere iletebilirsiniz.

Konut Alımlarında Tapu Prosedürü Nasıl İşliyor?

Proje aşamasında topraktan satış gerçekleştirdiğinden dolayı konut alımlarında satış vaadi sözleşmesi ile müşteriye güvence sağlıyor. Tapu teslimatı ise sırası ile projenin bir kısmı tamamlandığında kat irtifakı anahtar tesliminde kat mülkiyeti şeklindedir.
Kat Mülkiyetli Tapu Nedir? Kat Mülkiyeti Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Kat mülkiyeti, tapu kütüğünde yazılı olan durumları yansıtan bir tapu çeşididir. Kat mülkiyetli tapuların üst kısmında kat mülkiyetli tapu olduğu yazar. Bu tür tapularda bağımsız bölümün numarası, katı, niteliği ve binanın yüzölçümü yazar. Kat mülkiyeti tapusunda yer alan bağımsız bölüm ibaresi sizin orası üzerindeki bağımsız mülkiyet hakkınızı gösterir.

Banka kredisi çıkması en kolay olan tapu çeşididir.

Kat İrtifaklı Tapu Nedir? Kat İrtifakı Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?

Yapılacak ya da yapılmakta olan binaların üzerinde kat irtifakı kurulur. Kat irtifakı olan bir bina tapuya kayıtlı demektir. Ruhsat alımı sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bu tapu türlerinde her hak sahibinin kendi yeri bellidir. Kat irtifakı kat mülkiyetine geçişten bir önceki adım olarak da düşünülebilir. Burada hak sahipleri daha sonra tapu müdürlüğüne başvurarak kat mülkiyetli tapu sahibi olabilirler.

Bankalar bu tür tapuya sahip olan gayrimenkuller için de kredi kullandırabilirler.

Daireye Ödenecek Satış Bedeli Dışında Herhangi Bir Masraf Doğacak mıdır?

Konut sahibi olan müşterilerimiz ödemiş oldukları daire bedeli haricinde tapu ve iskan masrafları cins harcı, KDV, dairenin su, doğalgaz, elektrik abonmanlık bedelleri ödeyecektir.
İskan Nedir? Neden Bu Ücret Bize Aitir?
İskan oturma izni, yapı kullanım izni olup, gayrimenkulün tasdik edilmiş projesine uygun yapılıp bitirilmesi durumunda, ilgili belediyece verilen bir belgedir.

Cins Tahsis Harcı Nedir ? Neden Bize Ait ?

Tapu kütüğünde kayıtlı bir taşınmazın, başka bir nitelikte tapu kütüğüne tescil edilmesine Cins Tahsisi denir. İskan alımı ve kat mülkiyetine geçiş sırasında uygulanan Cins Tahsisi, “cins değişikliği” olarak da ifade edilmektedir. Cins Tahsisi, 492 sayılı Harçlar Kanunu’na göre beyan edilen değerin binde 6 oranında harç ve Eğitime Katkı Payı tahsil edilerek gerçekleştirilir.

Cins tahsisi belgesinin ücreti de daire sahibinden talep edilmektedir.

Dairelerinizin Isınma Sistemi Nasıl?

Dairelerimizde merkezi ısınma sistemi mevcut olup, her dairenin kendine ait ısı pay ölçer sayacı bulunacaktır ve herhangi bir sabit ücret olmadan kullandığı kadar ödeme yapacaktır.

Vade İmkânlarınız Nelerdir?

kendi bünyemizde %0 faiz oranı ile 40 ay, 60 ay ve 120 ay taksit imkanı sağlıyor.

Site Aidatları Hangi Hizmetleri Kapsamaktadır?

Masaj salonları ve kreşler hariç bütün hizmetler aidat dahilinde olacaktır. Site güvenliği, peyzaj bakımı, site bakım giderleri, sauna, fitness center, açık kapalı yüzme havuzları aidat içerisindedir.

Her Daire İçin Otopark Olacak Mı? Otopark Alanları Nasıl Belirleniyor?

Her daire için bir araçlık kapalı otopark yeri olacaktır, daire numaralarına göre belirlenmektedir.

Projelerde Deprem Güvenliği Nasıldır?

Projelerimizin tümü deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmıştır. Yönetmeliğin gerektirdiği tüm şartlar sağlanmıştır. Tüm blokların altında ayrı ayrı fore kazık ile iyileştirme ve radyo jenerel temel çalışmaları yapılmış olup hazırlanmıştır. Jeofizik çalışmalar yapılmış olup hazırlanan Jeolojik ve Jeoteknik Etüd Raporu Jeoloji Mühendisleri odasınca vize edilmiştir.

Konutların İnşaat Yapım Tekniği Nedir?

İnşaat sistemi (Tünel Kalıp)
İnşaatlarımız Radyo Jeneral Temel ve Tünel Kalıp sistemiyle yapılmaktadır.

Temel sistemi (Radye Temel)

Temel kazılır, kayalarla, taşlarla pekiştirilir. Üzerine ince bir beton dökülerek düzeltilir.

Bunun da üzerine kalın temel demirlerinin bağlantıları yapılarak kanaviçe gibi alttan, üstten ve yanlardan örülerek 60 cm, kalınlığında demir-çelik bloğu haline getirilir.

Projelerde Kullanılan Malzemeler ve Markalar Nelerdir?

Bu konuda mahal listelerinde tanımlandığımız 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır. Marka belirlenmesi inşaat süresi içinde oluşturulacak numuneler arasından Bulut İnşaat yönetiminin onayıyla belirlenecektir.

Daire İçerisinde Malzeme Seçimi Yapabiliyor muyuz?

Projelerimizin kaba inşaatı bittikten sonra ince işlere geçim sırasında ev sahipleri blok ve kat sıralamalarına göre aranıp randevu veriliyor. Daire içerisinde kullanılacak olan malzeme numuneleri Bulut İnşaat tarafından seçiliyor. Ev sahipleri bu seçimler arasından kendi istekleri doğrultusunda seçimler yapıp evlerini dekore edebiliyorlar.

Sitede Jeneratör Var Mı? Varsa Hangi Birimleri Desteklemektedir?

Projelerimizde jeneratör mevcuttur. jeneratör ile desteklenecek bölümler ortak kullanım alanlarıdır. (blok girişleri, koridorlar, asansörler, çevre aydınlatmaları ve bina su ve yangın deposu hidroforları)

Projelerinizin Bulunduğu Mevkilere Göre Okul, Hastane ve Alış Veriş Merkezlerine Uzaklığı Ne Kadardır?

Projelerimizin inşa edildiği lokasyonlar şehir merkezinin içerisinde olup devlet okulları veya özel okullarına 5 dk araç mesafesindedir, sağlık ocakları, özel hastaneler ve devlet hastanelere ve büyük alış veriş merkezlerine yürüme mesafesindedirler. Ayrıca toplu taşıma araçlarının projelerimizin mevkii sinden geçtiği için ulaşımda ev sahiplerimize kolaylık sağlanmaktadır.